Rodzaje mangi

pokemon pikachu z mangi

Spośród wielorakich rodzajów mang, warto wspomnieć o kilku zdecydowanie najważniejszych i stanowiących podstawę w klasyfikacji tego rodzaju form komiksowych. I tak nie można nie wspomnieć chociażby o shojo-manga, czyli takim typie mangi, który stworzony został z przeznaczeniem do czytania przez odbiorców płci żeńskiej. Odpowiednikiem shojo-manga ale w wersji dla chłopców i mężczyzn jest shonen manga. Jeżeli chodzi o przedział wiekowy, bo i na tejże podstawie wyróżnia się osobną klasyfikację i podział mangi na rodzaje, to wydziela się seinen manga czyli taką kategorię mangi, jaka jest adresowana do mężczyzn, ale dość młodych, bowiem w pułapie wiekowym między osiemnaście a trzydzieści lat. Dodatkowo nie zapomnijmy także o josei manga czyli mandze, jaka odnosi się do codziennego, naturalnego funkcjonowania kobiet w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jest to idealny wariant zarówno dla dojrzałych, jak i dorastających pań. Warto wspomnieć także o alternatywnych rodzajach mangi, na co składają się dwa podstawowe nurty mangi. Pierwszy z nich to gekiga czyli dramatyczne obrazy w dosłownym tłumaczeniu tego wyrażenia.

Jest to coś na wzór znanej doskonale na obszarze zachodu powieści graficznej. Stworzony przez Yoshihiro Tatsumiego gatunek cieszy http://auto-naprawa-gaz.pl/ się ogromnym powodzeniem. Drugim wariantem jest la nouvelle manga a więc ruch artystyczny o korzeniach trójnarodowych, a dokładniej francusko-japońsko-belgijskich. To jest coś, co faktycznie nawiązuje do mangi, wykazuje z jej stylem duże konotacje. Świetnym przykładem wspomnianego la nouvelle manga jest Szpinak Yukiko. Na koniec jeszcze ecchi i kilka słów o tym nurcie, jaki określić najprościej można mianem nurtu erotycznego. Jest to lekko erotyczne zabarwienie. Opiera się ono na przedstawieniach nieco bardziej odważnych, wyzwolonych scenach, jakie są ukazujące, a dokładniej- prezentacji bielizny. Niekiedy nie ma detali, ale jednak przewijają się nagie sylwetki. Jeszcze bardziej odważne, już typowe sceny o erotycznym wydźwięku pokazuje zaś hentai.