Gra pokemon

pokemon go gra pikachu żółty stwór

Spośród szeregu charakterystycznych rodzajów gier konsolowych, warto wyróżnić kultową, wręcz legendarną grę japońską, dosłownie określaną mianem Poketto Monsuta czyli tradycyjnie nam znany Pokemon. Była to gra równie znanej na świecie firmy Nintendo.

Generalnie wydano ją na przenośną konsolę, która nazywała się Game Boy i gościła w praktycznie każdym jednym gospodarstwie domowym mniej więcej w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia

magicarp pokemon z gra pokemon

Gra pokemon

Generalnie wydano ją na przenośną konsolę, która nazywała się Game Boy. Gościła w praktycznie każdym jednym gospodarstwie domowym mniej więcej w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Stworzona została gra Pokemon natomiast w 1996 roku. Jego twórcą okazał się Satoshi Tajiri. Najpierw była na Game Boya o którym wspomnieliśmy wyżej. Później została jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej dochodowych gier koncernu Nintendo. Tuż po równie powszechnej serii Mario. Poprzez świat Pokemonów zaprezentowany w tej modnej grze. Zaczęto wykorzystywać postaci i całą fabułę opracowaną przez Satoshi Tajiri do stworzenia innych rzeczy. Anime, mangi, filmów, książek, zabawek, nowoczesnych aplikacji. Na przykład bijący rekordy popularności na całym świecie wariant aplikacji na telefony komórkowe Pokemon GO.

Z danych przedstawionych na podstawie zebranych statystyk wynika jednoznacznie, że do połowy 2010 roku wszystkie serie tych gier notowały sprzedaż przekraczającą sporo ponad 200 milionów sztuk, a przypomnijmy, że są to wyniki sprzed siedmiu lat! Pokemon to jest określenie służące jako swego rodzaju zlatynizowany odpowiednik japońskiej Poketto Monsuta. W wersji angielskiej zrodziło się zaś tłumaczenie – Pocket Monsters.